Kargo ve Taşıma Bilgileri

Kargo ve Taşıma Bilgileri

ymrmedikal.com'dan verdiğiniz siparişlerinizin tümü siz müşterilerimize kargo aracılığı ile gönderilmektedir. Kargo firması siparişinizi teslim ederken dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır.
 

Kargo paketini nasıl teslim almalıyım?

Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister , ancak hassas olan bir konu vardır . Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden ymrmedikal.com sorumlu değildir.

 

Teslim edilen pakette deformasyon varmı?

Kargo firmasının getirdiği pakette herhangi bir deformasyon veya içindeki ürünün zarar görebileceğini size düşündüren herhangi bir şüphe var ise kargo formunu imzalamadan kargo görevlisinin yanında paketi açıp içindeki siparişlerinizin fiziksel durumunu kontrol ediniz. Bir sıkıntı görmüyorsanız kargo formunu imzalayınız. Kutu içersindeki ürünlerin herhangi bir şekilde zarar gördüğünü düşünüyorsanız ürünleri teslim almayıp kargo görevlisinde kargo hasar tutanağı istediğinizi talep ediniz.(Tutanak tutulan ürünleri lütfen teslim almayınız. ymrmedikal.com ürünlerin geri gelmesi gerekmektedir.)Tutanak tutulan ürünlerin değişimi yapılarak tarafınıza yeniden kargolanacaktır.

 

Arızalı, ezik, kırık veya hasarlı teslimat.

Kargo firmasının görevi ymrmedikal.com dan yaptığınız alışverişi güvenli bir taşımacılık sunarak doğru kişiye güvenle teslim etmektir. Üründe bir hasar var ise kargo şubesine giderek zabıt tutturabilirsiniz. Tuttuğunuz tutanakla beraber ürün bize ulaştıktan sonra değişim işleminiz derhal yapılacaktır.

 

İADE VE DEĞİŞİM

Garanti, İade, Değişim

 

İade işlemlerinde paketinizi 'kargo ücreti ödenmiş' olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Aksi takdirde gönderilen paket kabul edilmeyecektir.

 

İade İşlemleri

Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Firmamız iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerle ilgili olarak, ilgili teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade, değişim formunu eksiksiz doldurarak e-posta göndererek bu isteğinizi iletebilirsiniz. Bu aşamadan sonra size e-posta ile gönderilecek iade bildirim formunu eksiksiz bir şekilde doldurup, formda belirtilen e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. Bu işlemin ardından, ürünü şirketimizin İstanbul Merkez Ofis adresine paket ve içeriğindeki tüm doküman ( fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte'kargo ücretini ödeyerek' bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü mümkün olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemeden sonra kullanım hatası gibi sizden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme sekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir. Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, ymrmedikal.com tarafından iade alınamayacaktır.

 

Sipariş Ettiğim Ürünü Değiştirmek İstiyorum?

Değişim işlemlerinde git-gel kargo ücretlerinin tamamı alıcıya aittir. ymrmedikal.com'dan alınan ürünler hiç kullanılmamış ise faturası ile beraber değiştirilebilir. Sadece sitemizdeki değiştirme işlemi için yönlendirme bu e-posta (info@ymrmedikal.com) aracılığı ile yapılır. ymrmedikal.com, kendisinden kaynaklı ürün problemleri için iadelerin dışındaki ürünlerin iade kargo ücretlerini karşılamakla yükümlü değildir.

 

İade Durumunda Ödememi Ne Zaman Geri Alabilirim?

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan ve size bildirilir bildirilmez hafta içi aynı gün içerisinde bankanıza iade edilecektir. Bu tutarın bankaya devrinden sonra hesaplarınıza yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, olası gecikmelere şirketimiz herhangi bir müdahalede bulunamayacaktır. Bankanıza iade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 ile 2 haftayı bulabilmektedir. İade işlemlerinde ücretsiz kargo ile gönderilen ürünler dahil olmak üzere, kredi kartı ile alımlarda 5 tl, kapıda ödeme ile alımlarda 10 tl kargo ücreti kargo firmasına ödenmek üzere kesilerek ücret iade işlemi yapılmaktadır.

 

Satın Aldığım Ürün Ne Zaman Elime Ulaşır?

ymrmedikal.com'dan saat 16:00'a kadar yaptığınız alışverişler aynı gün Kargoya teslim edilir. Yurt içi teslim süreleri yaklaşık 1-3 gün dür.

 

İade Gönderim Adresi

Aksa Kozmetik ve Bilişim San. ve Tic. Ltd. Şti

Aras Kargo Müşteri Kodu : 

Alışveriş Sepetim