Ürün Özellikleri: 
Marka / Model: Jellian Sakal Serumu
Gramaj : 30ml
Raf Ömrü: 2 Yıl

 

Ürün Özellikleri:

Jellian Sakal Serumu sakal ve bıyıkları beslemek ve ihtiyaç duydukları bakımı yapmak üzere formule edilmiştir.

SAKAL VE BIYIK NEDEN ÖNEMLİ?

Sakal ve bıyık yüzyıllardır her kültür için erkekliğin sembolü ve erkekleri, kadın ve çocuklardan ayıran en belirgin özellik olarak sayılmıştır. Sakal erkekler için sadece yüzde çıkan kıllardan çok daha öte bir anlam taşımakta, psikolojik, sosyal ve estetik açıdan değerlerler yüklenmiştir. Kimi erkeğe göre dış görünüşlerinde oynayabilecekleri ve böylelikle değişik imajlara bürünebilecekleri bir nevi “değişim aracı? ya da “erkeklerin makyajı?; kimilerine göre daha çekici olmalarını sağlayan ve özgüven veren; kimileri için sivilce gibi cilt kusurlarını ya da biçimsiz buldukları ağız, yanak, çene gibi yüz hatlarını gizlemeye yarayan  bir kamuflaj aracı; kimilerine göre dünya görüşlerinin ya da dini inançlarının  bir simgesi ya da gereği ; kimilerine göre rahatlık, kendini özgür hissetme; kimilerine göre duygularının, acılarının ve hatta yaslarının göstergesi; kimilerine göre karizma; kimilerine göre gücün simgesi; kimilerine göre tatil, hafta sonu, yıllık izin ya da cildin dinlenmesi; kimilerine göre çocukluktan erkekliğe geçişin ispatı; kimilerine göre kadınlar tarafından beğenilme nedeni; kimilerine göre daha olgun görünebilmenin çaresi; kimilerine göre erkek olmanın kayıtsız şartsız gereği..  Ama her şekilde erkeklerin kendilerini ifade etmelerinin en önde gelen aracı.

Bu yüzden her gün tıraş olmak birçok erkeğe zor gelse de sakalın hiç olmaması, seyrek, az ya da güçsüz olması veya dönemsel olarak sakallarda boşlukların olması erkekte psikolojik ve sosyal sıkıntılar yaratabilir.

 

SAKAL GELİŞİMİ

Erkekler 12 yaşından itibaren yavaş yavaş ergenlik dönemine girmeye başlarlar. Ergenlik döneminde seste kalınlaşma, cinsel isteklerde değişiklikler, tüylenmede artış ve bunun gibi birçok değişik durumlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan biri de sakal ve bıyık bölgesinde tüylenme artışı olmasıdır. Normalde 12-13 yaşından sonra başlayan sakal ve bıyık çıkmaları 20 yaşına kadar uzayabilir. Bu kişinin yaşadığı bölgeye, anne babasının ve diğer birinci derece yakın akrabalarının tüylenme durumuna ve aynı şekilde hormonlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

 

SAKALLAR NEDEN ÇIKMAZ YA DA AZ, SEYREK VEYA CILIZ ÇIKAR?

Sakallların hiç çıkmaması ya da normalden az, seyrek ya da çok ince ve cılız olması kozmetik bir problemdir. Belli bölgelerde hiç yokken bazı bölgelerde daha seyrek ve daha az çıkabilmektedir. Sakallarda yaşanan bu tür problemlerin başlıca nedenleri:

 

GENETİK NEDENLER:

Anne ve babasının birinci derece akrabalarında tüy miktarları yeteri kadar değilse, yani tüy azalması varsa, bu kişilerde çok fazla miktarda tüylenme beklenmez.

 

NEDENLER:

Bütün kalıtsal değerler normalken, hormonlarda bir problem oluşmuşsa, o kişilerde özellikle testosteron hormonu azlığına bağlı olarak tüylerde bir seyreklik görülebilir. Bu durum edilmesi gereken bir durumdur. Ergenlik döneminde artması gereken testosteron hormonuna bağlı olarak bir sakal seyrekliği ya da sakal çıkmaması durumu var olabilir. Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına baş vurmak gerekir.

 

JELLİAN SAKAL SERUMU:

Jellian Sakal Serumu sakal ve bıyıkları beslemek ve ihtiyaç duydukları bakımı yapmak üzere formule edilmiştir.

 

UYGULAMA:

Sakal Serumunun kullanımı oldukça basit ve pratiktir.

Öncelikle:

-Uygulama yapacağınız alanın kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.

Daha sonra:

-Birkaç damla ile seyrek olan sakal diplerinize masaj yaparak uygulayınız.

Son olarak:

-30-60 dakika arası bekledikten sonra ılık su ile durulayınız.

 

Sakal , Serumu , Jellian , Saç , Serumu


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır